Efektivní produkce ofsetových tiskových forem s použitím UV a termálních CtP zařízení firmy Cron

Chtěli bychom Vám představit termální i UV expoziční zařízení Cron, která přinášejí do prepress technologie řadu výhod.

Zařízení Cron používají originální software LaBoo TIFF Shooter, jehož ovládání je velmi intuitivní a zvládnutí práce s ním nevyžaduje dlouhé zaškolení. Obsluha softwaru i zařízení jako takového byla maximálně zjednodušena. Systémy Cron jsou vysoce variabilní a zahrnují stroje umožňující exponovat formáty od 320x240x0,15 mm, až po VLF formát 1850x1422x0,40 mm. Maximální produkční kapacita se odvíjí od počtu instalovaných diod a je variabilní od 9 do 64 desek/h. Všechna zařízení Cron jsou osazena optikou nejvyšší kvality, což zaručuje přesné vykreslování AM i FM rastrů bez kompromisů i při nejvyšší rychlosti produkce.

TP CTP s Auto-Loaderem, dopravníkem s děrováním, vyv. automatem a vykladačem

DVA DRUHY LASERŮ

UV Laser

Unikátní laserový přenos a řídící technologie zaručují stabilní výstupní výkon laseru. K dispozici je dostatečná rezerva výkonu laseru, takže během dlouhé životnosti je stabilně zaručena vynikající kvalitu bodu na výstupu.


Typ diod Výkon z laseru na desku Kompatibilní s citlivostí desky
X+ Laserový výkon na desku je 70 mW Citlivost desky je ≤ 70 mJ/cm²
I+ Laserový výkon na desku je 90mW Citlivost desky je ≤ 90mJ/cm²

Termální Laser

Pracovní výkon laseru na desku je 250mW / kanál. Maximální výkon laseru na desku je nad 400 mW takže i výkon potřebný pro bez-chemické desky může být snadno splněn.

• Třída E – Pokročilá verze se skenovacím systémem na principu lineárního motoru

• Třída G – Nejmodernější verze se skenovacím systémem na principulineárního motoru
Médiem chlazená laserová hlava

66" / 72" série VLF CTP volitelný model G

72" UV CTP s Auto-Loaderem, dopravníkem s děrováním a vyv. automatem G&J

Nově použita technologie lineárního skenovacího motoru předstihla produkty od jiných mezinárodních společností a tak se jistě ujala vedení v technologii skenování CTP. Nový laserový systém poskytuje extrémně stabilní výkon a zaručuje vynikající kvalitu bodu, laserová hlava je chlazena pomocí cirkulace chadícího média. Nový nakládací systém desky je přizpůsoben aerodynamickou technologií tak, aby byl problém nakládky desky velkého formátu a ohýbání dokonale vyřešen. Dosahování integrace některé z nejnovějších technologií představuje velký krok v předtiskové technologii.

 • volitelné lasery: UV (model série UVP-66/72 X+,I+) Thermal (model série TP-66/72)
 • přední světový skenovací systém pomocí lineárního motoru
 • aerodynamický systém nakládání desky
 • volitelný auto-loader (nakladač)
 • max. šíře desky 1850 mm

46" série CTP volitelný model F, G

Cron 46

Cron 46" série CTP je jedním z nejoblíbenějších produktů v našem sortimentu. Díky formátu v rozmezí od 450 mm do 1160 mm, rozlišení až 3000 dpi a rastru až 300 lpi, má mimořádné možnosti. Je kompatibilní s FM, AM a hybridním rastrem, má velmi ostrý bod a extrémně stabilní kvalitu obrazu. To vše dělá z Cronu 46" série CTP ideální volbou pro tiskárny. Volitelný Auto-Loader (nakladač) je k dispozici pro zvýšení produktivity a efektivity.

 

 • volitelné lasery: UV (model série UVP-46 X+, I+) Thermal (model série TP-46)
 • jediný model který lze vybavit až 128 diodami u UV laseru
 • volitelný auto-loader (nakladač)

 

36" série CTP volitelný model F, G

36" TP CTP s Auto-Loaderem, vyv. automatem a vykladačem

Řada Cron 36" je nejoblíbenějším modelem v rozsahu zaměřeným na tiskový segment střední velikosti. S velkým počtem laserových a rychlostních možností a s volitelným automatickým nakladačem představuje velmi dobrou hodnotu. Vlastnostmi nejnovější verze jsou zvýšení produktivity, široká škála formátů desek a výjimečná kvalita v rozlišení až 3000 dpi. Pracuje s FM, AM a hybridním rastrem. V dnešním konkurenčním trhu Vám série Cron 36" umožní zvolit typ desky který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a pomůže vám udržet si náskok před konkurencí.

 • volitelné lasery: UV (model série UVP-46 X+, I+) Thermal (model série TP-46)
 • volitelný auto-loader (nakladač)

 

26" série CTP volitelný model F

26" UV CTP s vyv. automatem a vykladačem

Řada Cron 26" je obzvláště šita na míru pro malé komerční tiskárny s omezeným prostorem a omezeným rozpočtem. S možností nakládání a vykládání desky z čela stroje, 26" zabírá minimální prostor a s jeho vstupní hodnotou laserových možností jsou vstupní náklady minimalizovány. Přidejte k tomu možnost použití UV desek a úspora nákladůvje patrná. Řada 26" je ideální investice pro malé tiskárny, které se chtějí přesunout do CTP a digitálního světa.

 

 • volitelné lasery: UV (model série UVP-26 X+) Thermal (model série TP-26)
 • volitelný auto-lader (nakladač)

 

 

 

Novinový novinový a komerční CTP systém 36"/46" NP série

Cron 36

Cron newspaper série CTP je speciálně navržen pro vysokou rychlost a stabilitu. Ve více než 10-ti novinových korporacích se osvědčil díky své vysoké kompatibilitě. Volby automatické online sestavy: CTP – Auto-Loader - automatický vykladač

 

 • volitelné lasery: UV I+ (90 mW) Thermal
 • rozlišení: 1200/1500/1800 dpi
 • volitelný auto-loader (nakladač)

 

 

36/46" CNP série

36/46" CNP série

Cron N&C série CTP je vyzbrojen vysoce přesnou optikou laseru a jejím speciálně konstruovaným zaostřovacím systémem. Je možné skenovat více rozlišení: 1500 dpi pro noviny a 2400 dpi / 2540 dpi pro komerční. Přenos bodu dosahuje 1-99%

 

 • volitelné lasery: UV I+ (90 mW) Thermal
 • rozlišení: 1500/1800/2400 dpi
 • volitelný auto-loader (nakladač)

 

 

 

Autoloadery & On-line stůl s děrováním

Autoloader

Série autoloaderů AL 72/66/46/36/26 poskytuje plně automatické naložení desky do CTP. Maximální ložní nosnost je až 500 desek; 5 formátů k výběru; technologie automatické separace prokladového papíru; automatické přepnutí mezi různými formáty desek.

 

 

 

 

 

 

 

3-cestný On-line stůl s děrováním

3-cestný On-line stůl s děrováním

Pneumatické děrování s podobnou registrací desky jako na CTP systému s cílem zajistit velkou přesnost děrování. Plně automatický v on-line sestavě s osvitovou jednotkou a vyvolávacím automatem.

 

 

 

 

 

Periferní produkty

Vyvolávací automaty
 • Naše společnost dodává k nabízeným CTP systémům také vyvolávací automaty zn. Glunz & Jensen, IMAF, Heights, Agfa s příslušenstvím.
Spektrální denzitometry a kontrola tiskových desek
 • SpectroPlate - Video-analytické měření na všech běžných typech ofsetových tiskových desek a forem rastru (AM, FM, hybridní)
 • SpectroDens - ruční denzitometr a spektrální fotometr v jednom přístroji
 • SpectroDrive - automatický spektrální fotometr